Emeryci


     

Apel o pomoc dla Krzysztofa Maślankiewicza

Zarząd Koła ZEiRP RP w Lublinie prosi  członków Koła, czytających ten apel o czynne zaangażowanie się w pomoc dla naszego kolegi, będącego obecnie w potrzebie. Informacja jak to zrobić znajduje się poniżej.

                                                                                        Za Zarząd: Paweł Dworak

 

   

Oferty wycieczek w 2018 roku

 OFERTY WYCIECZEK W 2018 ROKU 

   

W listopadzie 2017 r. emeryci pożarnictwa z Koła Emerytów w Lublinie uczestniczyli w intencyjnej mszy św., pamiętali też o kolegach żyjących i tych co odeszli na wieczną służbę

W dniu 9 listopada 2017 roku o godz. 7.30 w kościele pw. Świętego Wojciecha na ul. Podwale 15 w Lublinie odprawiona została msza święta w intencji zmarłych strażaków, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, pracowników cywilnych i seniorów służby pożarniczej, oraz zmarłych z ich rodzin. Mszę św. odprawił ks. kapelan Mirosław Ładniak. W mszy św. uczestniczyli czynni funkcjonariusze pożarnictwa z Lubelskim Komendantem Wojewódzkim PSP na czele. Tradycyjnie, jak co roku w mszy św. uczestniczyli też członkowie Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koło w Lublinie. Po mszy św. wykonano okolicznościowe zdjęcie a ks. Mirosław Ładniak zaprosił wszystkich uczestników mszy św. na smaczny poczęstunek.

 

Wycieczka członków Koła ZE i RP w Lublinie do Kazimierza i Janowca

W dniu 25.09.2017r. Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie zorganizował dla 28 członków Koła wycieczkę do Kazimierza i Janowca. Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą. Znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu też plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji bohemy malarskiej, literackiej i twórczej w szerokim rozumieniu tego słowa. Miasteczko posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych, udostępnianych zwiedzającym (m.in. obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane).

 

Wycieczka grupy emerytów pożarnictwa z woj. lubelskiego na Kretę

W dniach od 13 do 20 września 2017r. Zarząd Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów RP w Lublinie zorganizował wycieczkę zagraniczną na Kretę w której uczestniczyło 46 osób. Kreta jest największą grecką wyspą i piątą co do wielkości wyspą śródziemnomorską, położoną na Morzu Śródziemnym. Największym miastem jest Heraklion. Krajobraz wyspy tworzą skaliste wybrzeża przeplatające się z szerokimi, jasnymi plażami. Klimat ma cechy umiarkowane, jak i subtropikalne. 13 września o godzinie 11.00 po odprawie bagażowej na lotnisku w Świdniku i po 140 minutach lotu wylądowaliśmy szczęśliwie w Heraklionie. Nasz hotel Elounda Breeze oddalony  jest około 65 km od lotniska. Położony jest w spokojnej, nadmorskiej dzielnicy kurortu Elounda z pięknym widokiem na słynną Zatokę Mirabello.  W trakcie pobytu dopisała nam piękna, słoneczna pogoda z temperaturą w ciągu dnia dochodzącą do 35 stopni Celsjusza. W ciągu dnia korzystaliśmy z kąpieli w dwóch basenach zlokalizowanych na terenie hotelu oraz wygrzewaliśmy się  na pobliskiej plaży, częściowo piaszczystej.

 

Obchody Dnia Strażaka 2017 w Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koła Miejskiego w Lublinie

Inauguracja Wojewódzkiego Dnia Strażaka odbyła się w dniu 05.05. 2017 r. w Lublinie. Uroczyste obchody zapoczątkowała msza święta odprawiona o godz. 10.30 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie, ul. Królewska 10,  której przewodniczył ks. biskup Józef Wróbel.

W mszy św. uczestniczyli członkowie Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koła Miejskiego w Lublinie w ilości ponad 60 członków, z udziałem m. innymipocztu sztandarowegow osobach: kol. Waldemar Borzęcki, kol. Krzysztof Wójcik i kol. Witold Czech. Z darami do ołtarza szli przedstawiciele: kol. Elżbieta Błaszczyk i kol. Stanisław Marek. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Plac Zamkowy, gdzie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2017 z jednoczesnym podkreśleniem 25 lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Natomiast emeryci po wykonaniu grupowego, okolicznościowego zdjęcia udali się na wcześniej zaplanowane spotkanie emeryckie, które odbyło się o godz.12.00w restauracji Hades Szeroka w Lublinie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyło razem 48 członków Koła oraz 1 gość:- kol. Marian Radomski – Prezes Koła Związku Emerytów przy Areszcie Śledczym w Lublinie.
 

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie

W dniach 28.02-03.03.2017r. w Poroninie odbyło się wyjazdowe posiedzenie ZW ZE i RP RP w Lublinie w którym udział wzięli członkowie ZW, Prezesi Kół i członkowie Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Koszt wyjazdu (w tym nocleg i wyżywienie) na posiedzenie i udział w miejscowych wycieczkach do basenów termalnych opłacili uczestnicy posiedzenia. Posiedzeniu przewodniczył Prezes Stanisław Marek. W trakcie obrad:

- wysłuchano sprawozdań z działalności Zarządu Wojewódzkiego
i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej za rok 2016:

- dokonano analizy realizacja funduszu socjalnego emerytów i rencistów pożarnictwa w 2016 roku i porównano z latami ubiegłymi,

- przedstawiono analizę rocznych sprawozdań z Kół,

- przedstawiono sprawozdanie finansowe i informację o realizacji składek członkowskich przez koła i zarząd wojewódzki za rok 2016,

- poinformowano o odznaczeniach i wyróżnieniach przyznanych w 2016r.,

- poinformowano o podejmowanych działaniach przez Zarząd Główny,

- omówiono ustalenia dokonane na prezydium ZW dotyczące dokumentowania historii Związku w woj. lubelskim.

 

Zebranie sprawozdawczo - noworoczne członków Koła ZE i RP RP w Lublinie

Walne zebranie sprawozdawczo - noworoczne członków Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie odbyło się w dniu 11.01.2017r. w Domu na Podwalu przy rektoralnym kościele p.w. Świętego Wojciecha w Lublinie, ul. Podwale 15. Zebranie poprzedziła msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił o godz. 10.00 ks. kapelan Mirosław Ładniak. Po Mszy św. złożono sobie wspólnie życzenia noworoczne i tradycyjnie połamano się opłatkiem. Następnie, Prezes Koła kol. Paweł Dworak zaprosił uczestników mszy św. na zewnątrz obiektu celem wykonania pamiątkowego zdjęcia.

 

Msza Św. w kościele na ul. Podwale 15 w dniu 10.11.2016r.

W dniu 10.11.2016 o godz. 7.30 w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha na ul. Podwale 15 w Lublinie  mł. bryg. ks. Mirosław Ładniak – Kapelan Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej odprawił mszę świętą w intencji lubelskich strażaków, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, pracowników cywilnych i seniorów służby pożarniczej oraz ich rodzin.

 

Wycieczka na Majorkę

W dniach od 2 do 9 października 2016 r. Zarząd Wojewódzki ZE i RP RP w Lublinie zorganizował wycieczkę zagraniczną na wyspę Majorka w której uczestniczyło 30 emerytów pożarnictwa. Ta hiszpańska wyspa to raj pełen słońca, plaż i rozłożystych palm.  Nasz hotel oddalony był kilkanaście kilometrów od lotniska w miejscowości Palmanova, która jest jednym z największych kurortów na wyspie. Mieszkaliśmy w hotelu Palmanova Palace.

 


Strona 1 z 2